Ogrzewanie na podczerwień z roku na rok zdobywa coraz to więcej zwolenników

Ogrzewanie na podczerwień z roku na rok zdobywa coraz to więcej zwolenników. Ta metoda ogrzewania jest zdrowa, efektywna, komfortowa, tania i -przede wszystkim – bezpieczna.
Ten rodzaj technologii grzewczej polega na wymianie ciepła poprzez fale podczerwone, które są nazywane również falami cieplnymi lub radiacyjnymi. Owe fale nie są wchłaniane przez powietrze w wstępnej fazie, ale przekształcane w ciepło po dotarciu do obiektów znajdujących się w pomieszczeniu (osób, wyposażenia). W rezultacie zdecydowanie szybciej odczuwamy ciepło, niż w przypadku tradycyjnych technologii grzewczych.
Ogrzewanie na podczerwień jest również idealnym rozwiązaniem dla alergików, astmatyków itd., ponieważ w przeciwieństwie do innych systemów grzewczych, nie ogrzewa tylko powietrza, więc nie powoduje jego ruchu (konwekcji) w pomieszczeniu.
Ciepło promieniowania podczerwonego jest absorbowane przez ściany i podłogę, przez co jest oddawane do otoczenia znacznie dłużej, a dodatkowo unikniemy dzięki temu powstawania wilgoci, pleśni czy grzybów. Powietrze w pomieszczeniu, które jest nowoczesne ogrzewanie elektryczne na podczerwień za pomocą podczerwieni, nie ulega wysuszeniu, co sprawia, że problem wysychania śluzówki znika.
Do ogrzewania na podczerwień najczęściej używa się paneli, które można zmontować w dowolnym miejscu na ścianie lub suficie. Natomiast, gdy nośnikiem ciepła jest podłoga, stosuje się maty grzejne. Można je stosować pod wszystkimi rodzajami podłóg. Wszystko czego nam trzeba, to instalacja elektryczna przygotowana pod ogrzewanie.